مطالب بسیاری در ارتباط با خواص گردو نوشته شده که هر یک به برخی از مزایای مصرف گردو اشاره دارد. در این سایت مقالات مربوط به خواص کامل گردو را می توانید بخوانید. گردو سرشار از مواد مغذی و مورد نیاز بدن است و در درمان و پیشگیری از بیماری های رایج نقش اساسی دارد. در مطلب قبل از خواص درمانی گردو در پیشگیری از سرطان، بیماری های قلبی و سلامت کبد گفتیم، اینک ادامه مطلب را خواهید خواند.

خواص کامل گردو برای سلامتی

خواص کامل گردو در کنترل وزن

اضافه وزن مشکل رایج قرن حاضر است که خود موجب بروز بیماری های زیادی در بدن می شود. در برخی جوامع چاقی و اضافه وزن در کودکان و نوجوانان هم دیده می شود. چربی های زائد بدن می توانند زمینه های بیماری را در فرد ایجاد کنند. مصرف گردوی خورد شده به همراه سالاد بهترین راه برای کنترل وزن در همه گروه های سنی است. گردو بهترین میان وعده برای کودکان دارای اضافه وزن است.

از خواص گردو برای مغز و بهبود حافظه چه می‌دانید؟

خواص درمانی گردو در قدرت باروری

یک رژیم غذایی غنی حاوی گردو، در بهداشت و سلامت باروری مردان بیشترین تاثیر را دارد. بسیاری از مشکلات زوجین ناشی از بی میلی و سرد مزاجی است  که با مصرف مداوم گردو این مشکل برطرف خواهد شد.

خواص درمانی گردو برای سلامت مغز

ویتامین E موجود در گردو به همراه امگا ۳، ملانونین، فولات و آنتی اکسیدان ها سلامت مغز را تضمین می کنند. افزایش قوای ذهنی کودکان، افزایش قدرت استنباط جوانان و افزایش عملکرد شناختی در سالمندان، با استفاده از گردو به راحتی امکان پذیر است. برای تقویت و حفظ سلامت مغز هیچ ماده طبیعی به اندازه گردو موثر نیست. گردوی خام و گردوی تازه دارای درصد بیشتری چربی های مفید هستند.

گردو و خواص درمانی کامل آن

خواص درمانی گردو در بیماری دیابت

خوردن گردو در صبحانه به تنظیم قند خون کمک می کند. بزرگسالان مبتلا به دیابت نوع ۲ با مصرف گردو در صبحانه بهبود چشمگیری پیدا می کنند. برای این منظور در یک دوره ۳ ماهه هر روز گردو به همراه صبحانه میل شود. برای بهره گیری از خواص کامل گردو می توانید گردوی آسیاب شده را به همراه لقمه میل کنید.

خواص گردو برای جنین که هر خانم بارداری باید بداند

منبع: articles.mercola

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *