بیماران دیابتی مشکلات زیادی در انتخاب مواد غذایی و خوراکی ها دارند. مغزها و آجیل ها یکی از غنی ترین مواد غذایی برای افراد دیابتی هستند که بهتر است در جیره مواد غذایی این افراد قرار گیرد. در این میان پسته خام مناسب ترین آجیل برای بیماران دیابتی است که به بهبود وضعیت آنان کمک می کند. در این مطلب از پسته خام و دیابت، و فواید مصرف آن در رژیم افراد دیابتی می گوییم.

پسته خام و دیابت

پسته خام و دیابت

دیابت نوع ۲ در جوامع غربی و ایران در حال افزایش است. در این بیماری بدن توان تولید انسولین به مقدار کافی را از دست می دهد و سلول ها نمی توانند انسولین کافی را جذب کنند. قبل از ابتلا با مصرف مواد مغذی از بروز بیماری دیابت پیشگیری کنید.

پسته خام و مدیریت استرس دیابت

قرار گرفتن در معرض استرس و فشارهای عصبی موجب افزایش قند خون شده و خطر ابتلا به دیابت را بیشتر می کند. علاوه بر آن فشارهای عصبی می تواند در بیماران دیابتی شدیدتر از افراد عادی باشد. با مصرف پسته خام می توان ارامش بیشتری داشت و از فشارهای عصبی تا حد زیادی کم کرد. طی تحقیقاتی که در موسسعه علمی پزشکی Baton Rouge انجام شده، مدیریت استرس در افرادی که به طور منظم از پسته استفاده می کنند بیشتر از افراد عادی است.

خواص دارویی بادام هندی در پیشگیری و درمان بیماری ها

پسته خام و کنترل فشار خون دیابتی

مصرف پسته خام موجب تنظیم فشار خون در بدن افراد می شود. بیماران دیابتی با مصرف پسته می توانند فشار خون را کنترل کرده و سطح سلامت را ارتقا دهند. وجود فشارخون بالا در افراد دیابتی خطری جدی است که موجب اخلال در سیستم عملکرد ارگان های داخلی می شود.

 

سلامت سیستم قلبی دیابتی ها

پسته خام موجب کنترل استرس و فشارهای عصبی شده و فشار خون را تنظیم می کند. چنانچه فشارخون افراد دیابتی تحت کنترل قرار گیرد، سیستم عروقی و قلب فشار کمتری را تحمل می کنند. مصرف دو عدد پسته در روز موجب انقباض عروق قلبی شده و از فشار سیستم قلبی عروقی تا حد زیادی کم خواهد کرد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *