آجیل و خشکبار سالم ترین میان وعده برای گروه های سنی مختلف هستند. آجیل طعم مطبوع و خواص بیشماری برای سلامتی دارد. پسته یکی از اجزای اصلی همه آجیل هاست که هر ذائقه ای آن را می پسندد. می توان گفت بدون وجود پسته، آجیل کامل نیست. مصرف پسته خام ارزش تغذیه ای بیشتری برای بدن دارد. در این مطلب خواص پسته خام برای سلامتی در نظر گرفته شده است.

خواص پسته خام برای سلامتی

خواص پسته خام برای سلامتی چشم

سلامت شبکیه و عدسی چشم را با خوردن چند عدد پسته در روز تضمین کنید. پسته خام دارای لوتئین و زیگزانتین بوده که در سلامت چشم و کاهش خطر ابتلا به بیماری های چشمی تاثیر مثبت دارند. پسته تنها آجیل مفید برای سلامت چشم است! مصرف مداوم پسته از کودکی می تواند مانع از بروز آب مروارید در سالمندی شود.

 

 

خواص پسته خام برای سلامتی سیستم عصبی

مصرف پسته محدود به ایام عید نیست. در همه فصول می توان از خواص پسته برای سلامتی بهره برد! اگر در اثر فشار کاری، کمبود تفریح و مشکلات زندگی کم تحمل شده اید با پسته به جنگ مشکلات بروید. پسته حاوی آنتی اکسیدان های نظیر: لوتئین، کرستین یا نارنژنین و رزوراتول می باشد که در کاهش استرس و مقابله با افسردگی نقش دارند. علاوه بر آن ویتامین B6 موجود در پسته خام، در ساخت پوشش محافظتی دور فیبرهی عصبی نقش داشته و دستگاه عصبی را مقاوم می کند.

خواص پسته برای کودکان در حال رشد

خواص پسته خام برای سلامتی دستگاه گوارش

در هر ۲۸ گرم پسته خام، ۳ گرم فیبر غذایی مفید وجود دارد. این میزان فیبر برابر با فیبر موجود در جو دو سر است و ۱۲ درصد از نیاز روزانه بدن به فیبر را تامین می کند. فیبرها در سلامت دستگاه گوارش و عبور مواد زائد بدن از روده ها نفش مهمی دارند.

توجه: مصرف پسته در افراد با آلرژی های شدید و تحت درمان با دارو باید طبق نظر پزشک باشد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *