اگر احساس خستگی می کنید ممکن است به کم خونی دچار باشید. کم خونی ارتباط مستقیمی با از دست دادن خون بدن، فقر آهن و کمبود گلبول قرمز در خون دارد. افرادی که به تازگی تحت عمل جراحی قرار گرفته اند، دختران جوان، کودکان و سالمندان بیشتر در معرض کم خونی هستند. پزشکان مصرف پسته خام برای کم خونی را ضروری می دانند.

پسته خام برای کم خونی

افراد دچار کم خونی با مصرف روزانه ۱۰ عدد مغز پسته خام، از اثرات شفابخش این مغز پر خاصیت بهره مند می شوند. پسته میان وعده ای خوشمزه و مغذی است که منافع زیادی برای سلامتی دارد.

پسته خام برای کم خونی ناشی از فقر آهن

مغز پسته دارای مواد معدنی نظیر پتاسیم، کلسیم، منیزیم، روی و آهن است. این مواد در تامین سلامت بدن نقش مهمی ایفا می کنند. افراد رنگ پریده ای که احساس خستگی و کسالت دائمی دارند، ممکن است دچار فقر آهن باشند. کم خونی ناشی از فقر آهن مشکل رایج در بسیاری از استان های کشور است. با مصرف روزانه یک مشت پسته خام، هرگز دچار کم خونی نخواهید شد.

۴ مورد از مهمترین خواص پسته برای زنان باردار

رفع کم خونی و افزایش توان ذهنی

یک مشت مغز پسته درمان قطعی رنگ پریدگی و کم خونی است. افزایش گلبول های قرمز خون با مصرف مواد غذایی غنی نظیر پسته و آجیل بیشتر می شود. کم خونی می تواند بر عملکرد ذهنی دانش آموزان تاثیر منفی گذاشته و افت تحصیلی را به همراه داشته باشد. چنانچه در برنامه غذایی کودکان مواد مغذی و میان وعده های مقوی وجود داشته باشد، املاح و ویتامین های لازم را دریافت کرده و دچار کم خونی نخواهند شد. بهترین تنقل برای دانش آموزان مغز پسته خام است.

 

 

پسته خام برای کم خونی و رفع سرگیجه

سرگیجه علل مختلفی دارد و باید تحت بررسی پزشکی قرار گیرد. یکی از شایع ترین علل سرگیجه در بین خانم ها، کم خونی و فقر آهن است. افراد کم خون اغلب اوقات با سرگیجه مواجه هستند. چنانچه علایم بی حوصلگی، رنگ پریدگی و سرگیجه هم زمان در یک فرد دیده شود نشانه واضحی از کم خونی است. افزودن پسته خام در جیره غذایی به طرز شگفت انگیزی موجب بهبود بیماری در فرد می شود.

داشتن گیسوان کمند از خواص پسته برای مو

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *