پسته یا آجیل خندان یک ماده مغذی، نیروبخش و درمان کننده است. با مصرف پسته املاح مورد نیاز بدن تامین شده و بسیاری از بیماری ها بهبود پیدا می کند. کالری پسته نسبت به دیگر مغزهای خوراکی کمتر بوده و چربی بدون ضرری دارد. با مصرف روزانه ۲۸ گرم پسته از خواص درمانی پسته بهره مند می شوید.

خواص درمانی پسته

خواص درمانی پسته در تنظیم کلسترول و قند خون

پسته همچون اکسیری شفابخش در تنظیم قند خون و کاهش کلسترول عمل می کند. فیبر موجود در پسته با دفع مواد زائد در بهبود کارایی دستگاه گوارش و دفع سموم بدن بیشترین تاثیر را دارد.

خواص درمانی پسته در تنظیم ضربان قند

یکی از بهترین منابع پتاسیم، مغز پسته خام است. پتاسیم در تعادل مایعات بدن و کاهش فشار خون نقش اصلی را بر عهده دارد. وضعیت فشارخون و تنظیم ضربان قلب در بیماران مستعد با مصرف روزانه پسته به طرز چشمگیری بهبود پیدا می کند. در این مورد حتما از پسته خام استفاده شود.

از خواص پسته خام برای تضمین سلامتی خود استفاده کنید

تقویت قوای عمومی بدن با پسته خام

پسته دارای آهن، فسفر و منیزیم به همراه مقادیر بالای  ویتامین های B6 ، B1 و E می باشد که مهم ترین مواد معدنی و ویتامین ها  برای تقویت بدن هستند. خستگی و ضعف عضلات، رنگ پریدگی، تقویت استخوان ها، سلامت دندان ها، گرفتگی عضلات، سرگیجه و کم خونی با مصرف روزانه چند عدد پسته خام برطرف خواهد شد.

 

 

پوستی صاف و موهایی درخشان با پسته خام

خواص آنتی اکسیدانی پسته و ویتامین E بالای آن در تقویت سیستم ایمنی و جلوگیری از استرس نقش داشته و از تخریب سلول های بدن پیشگیری می کند. کسانی که مصرف میان وعده های شور و پر چرب را کنار گذاشته و از چند عدد پسته در روز استفاده می کنند، پوستی شاداب و خوشرنگ، موهایی پر پشت و درخشان دارند و زیبایی و استحکام ناخن هایشان تحسین بر انگیز است.

از خواص پسته تازه در درمان بیماری ها غافل نشوید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *