چاقی و چربی های زائد مشکل شایع در بین بزرگسالان و حتی کودکان است. کم تحرکی، استفاده از غذاهای کنسروی و چرب می تواند عامل مهمی در ابتلا به اضافه وزن باشد. متخصصان تغذیه مواد غذایی طبیعی و گیاهی را جایگزین مناسبی برای مواد غذایی بی ارزش و مضر می دانند. بسیاری از افراد با رعایت رژیم غذایی صحیح، پیاده روی و استفاده از تنقلات سالم توانسته اند وزن ایده آل خود را حفظ کنند. در این مطلب خواص پسته برای لاغری و تناسب اندام مورد بررسی قرار می گیرد.

خواص پسته برای لاغری

 

 

بهبود عملکرد دستگاه گوارش

طبق بررسی های صورت گرفته کسانی که در هفته ۲ بار از پسته و آجیل استفاده می کنند، افزایش وزن کمتری دارند. هیچ راه جادویی برای رهایی از چربی های شکمی وجود ندارد. با استفاده از خواص پسته برای لاغری و تناسب اندام از شر چربی های ناخوشایند شکمی برای همیشه خلاص خواهید شد. پسته دارای فیبر غذایی بالایی است که در تنظیم دستگاه گوارش نقش مهمی دارد. فیبر غذایی مانع از پر خوری شده و دربهبود هضم و تحریک روده ها موفق عمل می کند. کلید کاهش وزن سیری و صحت کارکرد روده هاست.

چرا پسته خام بهترین تنظیم کننده فشار خون است؟

احساس سیری از خواص پسته برای لاغری

برای پیشگیری از اضافه وزن و چاقی پسته بخورید. مصرف پسته برای مدت بیشتری شما را سیر نگه می دارد و اشتها را از بین می برد. به این ترتیب غذای کمتری خورده شده و چربی اضافی در بدن انباشته نمی شود. این خاصیت مربوط به پروتئین و چربی های مفید پسته است. پسته دارای پروتئین خوبی است که می تواند احساس سیری را ایجاد کند. علاوه بر آن چربی های امگا و اسیدهای چرب غیر اشباع در پسته به وفور یافت می شوند. این چربی ها از بهترین و مفیدترین چربی ها برای بدن هستند که در جذب ویتامین های E و K  نقش دارند.

نکته۱: برای استفاده از خواص پسته نباید مغز پسته را به مدت طولانی نگهداری کرد. همیشه پسته های مرغوب و تازه تهیه کنید.

نکته ۲: استفاده از هر ماده غذایی به میزان زیاد صحیح نیست و منجر به بروز مشکلاتی خواهد شد. در مصرف آجیل و پسته زیاده روی پسندیده نیست.

پسته بخوریم یا نخوریم ؟ آیا پسته خام چاق کننده است ؟

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *