کبد یکی از ارگان های حیاتی بدن انسان است که پالایش همه مواد غذایی خورده شده را بر عهده می گیرد. کبد چرب یک بیماری پیشرونده و دائمی است که باید درمان و کنترل آن را جدی بگیریم.  سبک زندگی سالم و اعتدال و میانه روی در رژیم غذایی بهترین راه برای حفظ سلامت کبد است. سوالات بسیاری در مورد ارتباط بین مصرف بادام زمینی و کبد چرب پرسیده می شود که در این مطلب به آن می پردازیم.

بادام زمینی و کبد چرب

بادام زمینی و کبد چرب

کبد چرب در مرحله وخیم، درمان کامل ندارد و تنها می توان از پیشرفت بیماری پیشگیری کرد. مصرف چربی اشباع عملکرد کبد را با مشکل مواجه می کند. از طرفی ارگان های داخلی بدن نیاز به چربی های خوب و غیر اشباع دارند تا بتوانند املاح و ویتامین های لازم را دریافت و جذب کنند. بادام زمینی حاوی مقادیر بالای چربی های غیر اشباع و مفید برای سلامتی بدن است که هیچ آسیبی به کبد و ارگان های حیاتی بدن نمی رساند.

معرفی 3 آجیل که غفلت از آن ها کم لطفی است

خواص بادام زمینی در درمان کبد چرب

قبل از اینکه بیماری کبد چرب به مرحله وخیم خود برسد می توان با روش های ساده آن را درمان کرد. یکی از این درمان ها جایگزین کردن چربی های غیر اشباع به جای چربی های اشباع است، که کلسترول را کاهش می دهد. بادام زمینی، این آجیل پر خاصیت و ارزان، این درمان را برای شما به بهترین وجه انجام می دهد. در ۳۰ گرم بادام زمینی حدود ۱۴ گرم چربی وجود دارد، که بیش از ۱۱ گرم آن چربی غیر اشباع است.

رژیم لاغری یکی دیگر از درمان های جانبی در بیماران مبتلا به کبد چرب است. تاثیر بادام زمینی در کاهش وزن شگفت انگیز است. بیماران با یک رژیم لاغری حاوی بادام زمینی و کم کردن میزان چربی مضر بدن می توانند فشار به کبد را کم کرده و روند درمان را تسهیل کنند. طبق تحقیقات، افرادی که به طور مرتب در رژیم غذایی خود حداقل ۳۰ گرم بادام زمینی مصرف کرده اند، کالری کمتری دریافت کرده و کاهش وزن بهتری داشته اند. هر ۳۰ گرم بادام زمینی دارای ۱۶۰ کالری است و پروتئین های مورد نیاز بدن را تامین می کند.

آیا بادام زمینی برای مبتلایان به دیابت مفید است؟

بادام زمینی درمان کبد چرب

یک رژیم غذایی مطلوب حاوی بادام زمینی برای درمان کبد چرب باید با فعالیت بدنی کافی و اصلاح سبک زندگی همراه باشد، تا توانایی کاهش تجمع چربی در کبد را به حداکثر برساند. کاهش وزن با مصرف بادام زمینی سریع تر است.

 

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *