بادام زمینی دارای مقدار زیادی منیزیم است و می تواند برای بیماران دیابتی بسیار موثر باشد. بادام زمینی و دیابت میانه خوبی دارند. در مبتلایان به دیابت نوع ۲، میزان قند خون از حالت طبیعی بیشتر است. بالا بودن قند خون ارگان های داخلی را با آسیب جدی روبرو می کند. افزایش قند خون ریسک بیماری های قلبی و عفونی را در بیماران مبتلا بیشتر می کند.

بادام زمینی و دیابت

نقش شاخص گلوکز در کنترل دیابت

شاخص گلوگز در افزایش سطح قند خون تاثیر دارد. پس از مصرف مواد غذایی با شاخص گلیسمیک بالا، قند خون به صورت ناگهانی بالا رفته و به سرعت نیز کاهش پیدا می کند. این حالت موجب ایجاد حس خستگی و گرسنگی در فرد می شود. بالا رفتن و پایین آمدن ناگهانی خون در بدن دشواری هایی را ایجاد می کند و خطر ابتلا به دیابت نوع ۲ را بیشتر می کند. بادام زمینی شاخص گلیسمیک پایینی دارد و کمترین تاثیر را بر روی قند خون دارد. مصرف بادام زمینی و دیابت هیچ تداخلی با هم ندارند.

دیابتی‌ها با بادام قند خون خود را کنترل کنند

مصرف بادام زمینی و دیابت

مصرف بادام زمینی در صبحانه تاثیر بیشتری دارد و در کنترل قند خون مفید تر است. مصرف کره بادام زمینی در صبحانه یک پیشنهاد عالی برای افراد مبتلا به دیابت است. بادام زمینی در فعال سازی هورمون GLP نقش دارد این هورمون تولید انسولین در بدن را تحریک می کند. پیشگیری از دیابت نوع ۲ در بزرگسالی با مصرف کره بادام زمینی در صبحانه امکان پذیر است.

 

 

افرادی که به مواد غذایی خاصی حساسیت دارند در مصرف بادام زمینی احتیاط کنند. نشانه های حساسیت به بادام زمینی سرگیجه و افت ناگهانی فشار خون است که در افراد دارای حساسیت دارای درجات مختلفی است. پیشنهاد می شود افرادی که در خانواده سابقه بیماری های تیروئید دارند و تیروئید کم کار یا پر کار در افراد نزدیک خانواده دیده شده، از مصرف زیاد بادام زمینی در یک وعده پرهیز کنند.

چگونه از خواص بادام زمینی برای مو استفاده کنیم؟

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *