گردو، یکی از جمله آجیل هایی است که معمولا ایرانی ها آن را با صبحانه به همراه پنیر میل می کنند. هر چند موارد استفاده از این آجیل متفاوت است و برای تزیین غذا، طبخ و پخت غذاهای متنوع مثل فسنجان و نظیر آن بهره گیری می شود، اما کمتر پیش آمده که به گردو از نقطه نظر میزان اهمیت و تاثیر آن بر سلامتی توجه شود. مطالعات و پژوهش های متفاوتی نشان از این دارد که گردو می تواند به حدی مفید باشد که جلوی رشد سرطان را بگیرد و موجب مرگ سلول های سرطانی شود. این موضوع دقیقا در شیمی درمانی رخ می دهد اما گردو نیز از پس این کار به خوبی بر می آید.

 

آجیل با گردو یک ضد سرطان قوی به شمار می آید

آجیل با گردو به قدری بین پزشکان اهمیت دارد که شاید کمتر در مورد آن در مورد آجیل دیگری شنیده باشید. دانه های گردو شامل فیبرهای غذایی نادر و قوی هستند که در بسیاری از غذاهای دیگر کمتر یافت می شوند.این ترکیبات  کاملا منحصر به گردو هستند و ما در ادامه به چند مورد از آن ها خواهیم پرداخت:

  1. تلیناماگراندین تانین،
  2. کینون،
  3. جالگون،
  4. فلانون مورین  .

مصرف آجیل با گردو برای حافظت از بیماری ها

اگر به دنبال این هستید که بدون هزینه های گزاف، به سلامتی بدن خود کمک کنید و از بسیاری از بیماری ها به دور باشید، باید به دنبال روش های طبیعی برای رفع سموم از بدن، افزایش ایمنی و مقاومت بدن باشید. مصرف آجیل با گردو در این باره به شما کمک می کند تا بدون هزینه های گزاف و به صورت کاملا طبیعی و بدون ضرر، به هدف های یاد شده نائل شوید.

آجیل با گردو

 التیام بخشی را از آجیل با گردو طلب کنید

تحقیقات و پژوهشهای علمی نشان می دهد که گردو دارای قدرت التیام بخشی و شفابخشی برای بدن است.

مطالعات منتشر شده متعددی، گردو را به عنوان یک آجیل خاص در زمینه   مبارزه با سرطان شناسایی کرده اند. برای مثال، محققان در UC Davis و دیگر موسسات تحقیقاتی،  کشف کرده اند که رژیم غنی از گردو و حتی روغن گردو توانایی کاهش رشد سرطان پروستات در موش را دارند. از آن جا که از موش به عنوان ابزار آزمایشگاهی بدن انسان ها استفاده می کنند، می توان گفت نتایج حاصله از آزمایشات بر موش ها بر بدن انسان ها نیز پاسخگو خواهد بود.

آجیل با گردو بخورید تا سرطان پروستات وسینه نگیرید

در سایر مطالعات، محققان دریافته اند که دو مشت گردو در روز می تواند خطر سرطان سینه و رشد تومور را به نصف کاهش دهد. همچنین دانشمندان معتقدند که گردو می تواند سطوح هورمون IGF -1 را کاهش دهد.  این هورمون به عنوان عامل کلیدی شناخته شده در رشد سرطان پروستات و سرطان سینه، شناخته شده است.

آجیل با گردو

مصرف آجیل با گردو برای جلوگیری از بیماری قلبی و دیابت

محققان هم چنین دریافته اند که هم گردو و هم روغن گردو کلسترول خون را کاهش داده و از طرفی حساسیت به انسولین را افزایش می دهند. این موضوع موجب شده که گردو و حتی روغن آن در درمان بیماری های قلبی و حتی دیابت مورد توجه محققان قرار گیرند.

مطالعه موردی: به عنوان مثال، مطالعه ای نشان داد که بزرگسالانی که از اضافه وزن رنج می برند، و از طرفی  مبتلا به دیابت نوع ۲  هستند،  فقط با مصرف یک چهارم فنجان گردو در روز در مقایسه با کسانی که رژیم غیر گردویی دارند توانسته اند سطح انسولین خود را تنها در کم تر از یک ماه کاهش دهند.

بد نیست بدانید که  گردو سیاه، محصول بومی آمریکا است، با این حال گردو محصولی انگلیسی است که توجه بسیاری در ایالات متحده پیدا کرده است. با توجه به میزان چربی امگا ۳ موجود در گردو، در مطالعاتی که در حوزه پیشگیری از سرطان انجام می شود، هم اکنون گردو به عنوان یک عامل مهم مورد نظر محققان قرار دارد.

محدودیت های مصرف گردو

هر چند گردو از آن جمله چیزهایی است که مصرف آن به مذاق خیلی ها خوشایند است و برای سلامتی نیز مفید است اما افراط در مصرف آن هم فاجعه بار است. به عنوان مثال، مصرف تنها ۲٫۶ اونس گردو، ۴۸۲ کالری انرژی دارد، که در برخی افراد باعث اضافه شدن چربی های ذخیره شده می شود.

به طور کلی،سلامت مطلوب به طور مستقیم وابسته به رژیم غذایی کم کالری است. بنابراین، اگر شما از آن دسته افراد هستید که برای مصرف تنقلات به سراغ چیپس و پفک و امثال آن می روید بهتر است که این غول کالری و چربی سازی را با گردو جایگزین کنید.

بهترین رژیم غذایی و مکمل ها را برای سلامت کامل پیدا کنید.

شما می توانید از ۴ مغز ها در آجیل با گردو استفاده کنید و به رشد و سلامتی بدن خود و عزیزان تان کمک کنید. مصرف گردو به عنوان آجیل مدرسه کودکان می تواند به توانمندی های آنان کمک کند اما اگر به دنبال کاهش وزن نیز هستید می توانید تحت نظر پزشک متخصص مصرف آجیل با گردو را به قدری برسانید که افزایش کالری توسط مصرف آن برایتان رخ ندهد.

نتیجه گیری

آجیل با گردو به عنوان یک خوراکی بسیار مغذی به شمار می آید که کمتر کسی پیدا می شود که به آن راغب نباشد. گردو از جمله آجیل هایی است که به عنوان یک ماده ضد سرطان آن را می شناسند به همین دلیل است که ما توصیه داریم به هنگام خرید آجیل، از آن غفلت نکنید.

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *