میوه درخت پسته دارای پوسته ای سبز و قرمز است که به همان صورت طبیعی و با کندن پوست مصرف می شود. این محصول همان پسته تازه است که در اواخر فصل تابستان به وفور یافت می شود. خواص پسته تازه برای سلامتی انسان بی شمار است. در این مطلب از خواص پسته تازه در تسریع روند درمان با شما صحبت می‌کنیم، اشاره ای نیز به حساست به پسته خواهیم داشت.

خواص پسته تازه

خواص پسته تازه برای درمان کلسترول

با مصرف پسته تازه می توان سطح کلسترول بد خون را تا حد زیادی کاهش داد. بیماران مبتلا به کلسترول بالا با مصرف ۲۸ گرم پسته تازه در روز به مدت یک ماه، می توانند کلسترول بد خون را کاهش دهند! بدیهی است با ادامه این روند در ماه های آینده می توان سطح کلسترول را در حد مطلوبی نگاه داشت.

 

خواص پسته تازه در درمان بیماری های قلبی و عروقی

تنظیم ضربان قلب و آرام کردن اعصاب در این ناحیه از مهم ترین خواص پسته تازه می باشد که برای بیمارن قلبی جنبه حیاتی دارد. بیماران دارای ناهماهنگی در ضربان خون می توانند همیشه یک مشت پسته تازه را همراه با خود داشته باشند. پسته بهترین تنقل برای بیماران است.

از خواص پسته خام برای تضمین سلامتی خود استفاده کنید

خواص پسته تازه در درمان اسهال

پسته تازه اسهال خونی و اسهال معمولی را به سرعت بهبود می دهد. با مصرف چند عدد پسته تازه از پیشرفت اسهال جلوگیری کنید. اسهال در کودکان یک بیماری کشنده و مرگ آور تلقی می شود. در صورت بروز علائم اولیه اسهال و اسهال خونی، ضمن مراجعه به پزشک می توانید از خواص پسته تازه در درمان و بهبود بیماری بهره ببرید.

حساسیت به پسته

افرادی که دچار آلرژی هستند بهتر است که در مصرف پسته احتیاط کنند. علایم مختلفی در حساسیت به پسته گزارش شده است، که مهمترین آنها پدیدار شدن لکه‌های قرمز بر روی پوست است. آلرژی به پسته ممکن است با علایم شدیدتری نظیر اشکال در تنفس، ورم صورت یا سایرقسمت‌‌های بدن، تهوع، اسهال، سرفه و … نیز بروز کند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *