تغذیه بارداری در طول این دوره حساس از اهمیت ویژه ای برخوردار است. برای رشد و سلامت جنین مصرف مواد غذایی مناسب این دوره توسط مادر الزامی است. این مساله در ماههای اول که رشد و تغییرات جنین سریع تر است از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. بادام هندی محتوای ترکیبات ارزشمندی است که برای این دوران ضروری می باشد. در این مطلب به خواص بادام هندی در بارداری می پردازیم.

خواص بادام هندی در بارداری

خواص بادام هندی در بارداری و رشد جنین

هر ۳۰ گرم بادام هندی در حدود ۴ گرم پروتئین، ۹ گرم کربوهیدرات، ۱۳ گرم چربی سالم، مواد معدنی ضروری و انواع ویتامین های مورد نیاز بدن است.  مصرف بادام هندی در بارداری نیاز مادر و جنین را به مواد ضروری بدن تامین می کند از این رو بادام هندی را می توان یک قرص ویتامین طبیعی دانست.

خواص بادام هندی و پیشگیری از عفونت در حاملگی

خاصیت ضد باکتریایی بادام هندی در پیشگیری از عفونت در بارداری بسیار موثر است. یکی از مشکلات شایع در بارداری، عفونت های باکتریایی است که نیاز به درمان دارویی دارد. بانوان باردار می توانند با خوردن بادام هندی خود و جنین را در برابر عفونت بارداری بیمه کنند.

۴ مورد از مهمترین خواص پسته برای زنان باردار

استحکام استخوان های مادر و جنین

میزان کلسیم و منیزیم موجود در بادام هندی می تواند در رشد استخوانی جنین تاثیر مثبت داشته باشد و مانع از تخریب استخوان های مادر شود. بانوان باردار با رژیم غذایی نامطلوب، در معرض خطر پوسیدگی دندان و کم شدن تراکم استخوانی قرار دارند.

تامین انرژی و زایمان راحت

خوردن روزانه یک مشت بادام هندی، انرژی مورد نیاز زنان را در طول بارداری تامین می کند. نشاط و سرزندگی مادر در سلامت جنین نقش دارد. گرفتگی عضلانی، سر درد، فشارخون، خستگی و دردهای عضلانی در بارداری با بادام هندی به سراغ تان نخواهد آمد.مادران پر انرژی و سالم، زایمان کم خطرتری را تجربه می کنند.

نکته: بادام هندی بدون ایجاد چاقی و افزایش وزن، انرژی مورد لزوم زنان باردار را تامین می کند و جایگزین مناسبی برای خوراکی های ناسالم است. توصیه می‌شود از خواص بادام هندی در بارداری بخصوص ماه‌‌های اول نهایت استفاده را بکنید.

آشنایی با فواید و خواص بادام هندی برای کودکان

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *