قطع و یا کاهش تولید انسولین در بدن موجب بروز بیماری دیابت می شود. انسولین وظیفه تبدیل مواد غذایی قندی و نشاسته ای به انرژی را در بدن بر عهده دارد. زمینه های ارثی و ژنتیکی، چاقی و کم تحرکی در ابتلا به دیابت موثر هستند. بسیاری از مبتلایان به دیابت در مراحل اولیه، از بیماری خود بی اطلاع هستند. نشانه های ابتلا به دیابت با خستگی، تشنگی زیاد و تکرر ادرار همراه است. مصرف آجیل و بخصوص بادام برای سلامتی بدن و تنظیم هورمون ها الزامی است. در مقاله قبل از خواص بادام برای پوست و زیبایی گفتیم. در این مقاله به یکی دیگر از خواص بی نظیر بادام در پیشگیری و درمان دیابت می‌پردازیم. طی تحقیقات انجام شده، خواص بادام برای دیابت بیش از حد تصور می باشد. دیابت نوع ۲ شایع ترین نوع این بیماری است که با مصرف بادام می توان از آن پیشگیری کرد.

خواص بادام دیابت

توصیه کارشناسان تغذیه

یک مشت بادام درختی دارای ۷ گرم پروتئین و۱۶۴ کالری انرژی است و می تواند مانع از پر خوری و پیشگیری از اشتهای کاذب شود. چاقی یکی از مشکلاتی است که می تواند منجر به دیابت شود. با مصرف چند عدد بادام در روز می توان از پر خوری و پیامدهای آن در امان ماند.

استفاده از خواص درمانی پسته برای بهبود کیفیت سلامتی

مصرف مداوم بادام در کاهش کلسترول بد خون نقش داشته و حساسیت به انسولین را بهبود می بخشد. با افزودن بادام به رژیم غذایی می توان از بروز بیماری دیابت در افراد مستعد و در معرض خطر پیشگیری کرد.

نتیجه یک تحقیق در دانشگاه نیوجرسی نشان داد افراد مبتلا به دیابت که از رژیم غذایی حاوی بادام استفاده کرده اند، بهبود نسبی حساسیت به انسولین را نشان داده اند. یک گروه از بیماران مبتلا به دیابت در این تحقیق مورد بررسی قرار گرفته اند و به طور مرتب در هر وعده غذایی مغز بادام دریافت کرده اند.

 

نمونه های خونی گرفته شده از این افراد، بعد از هر وعده غذایی، مقدار قند خون و غلظت انسولین کمتری را در مقایسه با حالت عادی نشان داد. به این ترتیب مصرف بادام نه تنها در پیشگیری از دیابت موثر است بلکه می تواند در بهبود دیابت نقش پر رنگی داشته باشد.

چرا مصرف بادام در بدنسازی و حفظ تناسب اندام ضروری است؟

خواص بادام برای دیابت نوع ۲

خواص بادام برای دیابت نوع ۲ غیر قابل انکار است. مغز بادام سرشار از اسیدهای چرب غیر اشباع است و در تنظیم قند خون و کاهش کلسترول بد (LDL) بسیار موثر است. بررسی ها نشان می دهد بادام درختی مانع از افزایش گلوگز بعد از مصرف مواد غذایی می شود. سطح انسولین در افرادی که همراه با غذا و یا به عنوان میان وعده از بادام استفاده می کنند کمتر از بیماران دیابتی گزارش شده است.

سطح قند خون بالا موجب از دست دادن منیزیم همراه با دفع ادرار می شود. افراد مبتلا به دیابت نوع ۲ دچار کمبود شدید منیزیم هستند، که این مشکل به سادگی قابل پیشگیری است. بادام حاوی مقدار فراوانی منیزیم است و می تواند از کمبود منیزیم در بیماران دارای دیابت نوع ۲ جلوگیری کند.

بیماران دیابتی می توانند با مصرف یک مشت بادام در طول روز از اثرات شفابخش آن بهره مند شوند. مغز بادام را می توان در انواع دسرها و سالادها به همراه وعده های غذای مصرف کرد. بادام به صورت آجیل و یا پودر شده مناسب برای صبحانه، ناهار، شام و میان وعده است.

همه خواص بادام در طب سنتی که کمتر شنیده اید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *