ضعف اعصاب یک اختلال است که اغلب در نوجوانی یا میانسالی بروز می ‌کند، و در صورت عدم درمان معمولا به صورت مزمن در می ‌آید. اگر چه مصرف دارو و روان‌ درمانی تا حدودی به بهبود فرد کمک می کند،‌ از خواص بی نظیر درمانی خواراکی هایی همچون بادام نباید غافل شد. بادام یکی از مغزهای مقوی است که به صورت خام و بو داده مصرف می شود. خواص درمانی بادام در پیشگیری از بیماری های به اثبات رسیده است. ولی خواص بادام برای اعصاب و تقویت قوای ذهنی موضوعی است که بیش از همه توجه محققان را به خود جلب کرده است.

خواص بادام برای اعصاب و پیشگیری از آلزایمر

طبق نتایج به دست آمده از آخرین تحقیقات مصرف بادام می تواند موجب تقویت اعصاب و قوای ذهنی شود، و از زوال عقل نیز جلوگیری کند. زوال عقل و آلزایمر در قرن حاضر گریبان بسیاری از افراد سالمند و میانسال را گرفته است. علت اصلی این بیماری از بین رفتن و قطع ارتباط بین نورون های عصبی می باشد. با مصرف مداوم بادام به صورت روزانه می توان از ناراحتی های اعصاب و روان در سنین بالا پیشگیری کرد.

همه خواص بادام در طب سنتی که کمتر شنیده اید!

خواص بادام برای اعصاب

انواع بادام درختی و بادام زمینی می توانند بر سیستم عصبی تاثیرگذار باشند. این خاصیت به دلیل وجود املاح ضروری از جمله منیزیم و فنیل آلانین در مغز بادام است. منیزیم در پیشگیری از مشکلات سیستم عصبی و فنیل آلانین در تقویت سیستم عصبی ضروری هستند.

مصرف بادام در صبحانه تضمین سلامت سیستم عصبی

بادام سرشار از ریبوفلاوین، کارنیتین و مواد مغذی ضروری برای بهبود عملکرد مغز می باشد. برای بهره گیری از خواص بادام برای اعصاب و افزایش قدرت حافظه، بهتر است وعده غذایی صبحانه غنی از بادام و فراورده های غذایی حاوی بادام باشد.

مصرف چند عدد بادام خرد شده در وعده صبحانه، سلامت سیستم عصبی و قدرت حافظه را تضمین می کند و در پیشگیری از بیماری آلزایمر در کهنسالی نقش دارد. بادام خرد شده را می توان به صورت خام همراه با لقمه مصرف کرد. ترکیب بادام در پخت کیک و نان های صبحانه موجب ترغیب مصرف این ماده غذایی در کودکان می شود. شیر بادام مناسب ترین صبحانه برای همه گروه های سنی است. برای افزایش بهره وری خواص بادام می توانید آن را همراه با گردو مصرف کرده و از خواص گردو برای تقویت حافظه نیز بهره مند شوید.

از خواص گردو برای مغز و بهبود حافظه چه می‌دانید؟

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *